Zaufaj fachowcom, przed którymi budownictwo drewniane nie ma tajemnic

Dlaczego drewno?

Drewno od wielu lat pozostaje jednym z najpopularniejszych surowców budowlanych. Jest to materiał trwały, dobrze izolujący pod względem ciepła. Dom drewniany jest kilkakrotnie lżejszy od domu murowanego. Wpływa to znacznie na obniżenie kosztów transportu i robocizny. Dodatkowo to inwestycja w ekologię. Niższy koszt budowy, krótki czas montażu i bardzo dobra termoizolacja to tylko niektóre z zalet. Dom drewniany to przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera i zdrowy styl życia.

OCHRONA ŚRODOWISKA

Wybierając drewno na materiał budowlany, przyczyniamy się do polepszenia naszego środowiska i sięgamy po surowiec całkowicie odnawialny. Eksperci europejscy oszacowali, że każdy metr sześcienny drewna użyty zamiast innych materiałów budowlanych zmniejsza średnio o 0,8 tony ilość CO2 wyemitowanego do atmosfery.

100% Bezpieczeństwo

Aby zabezpieczyć dom drewniany przed owadami, grzybami i ogniem, do jego budowy używa się odpowiednio przygotowanego, suszonego oraz struganego drewna. Suszenie w temperaturze powyżej 60º C skutecznie eliminuje z drewna wszelkie zarodniki grzybów, larwy owadów i bakterie. Suszenie hamuje także proces sinienia drewna oraz zapewnia mu odpowiednią wilgotność. Z kolei czterostronne struganie nadaje drewnu gładkość. Starannie przygotowana powierzchnia jest bardziej odporna na działanie ognia.

Ocieplenia

Przekrój exclusive house

Przekrój domku letniskowego

Panele fotowoltaiczne

Słońce można efektywnie wykorzystywać do otrzymywania ciepła lub wytwarzania energii elektrycznej. Obecnie funkcjonuje wiele możliwości, które pozwalają na ogromne oszczędności w stosunku do konwencjonalnych źródeł energii oraz zmniejszają ogólne zanieczyszczenie środowiska. 

Najbardziej rozpowszechnionym sposobem wykorzystania promieniowania słonecznego są zestawy solarne oparte o panele fotowoltaiczne. 

Panele fotowoltaiczne przekształcają światło w energię elektryczną. Będąc świadomym, że prąd elektryczny kosztuje coraz to większe pieniądze, instalacje solarne są w stanie przynieść swoim właścicielom wymierne oszczędności w domowym budżecie.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Na terenach nieskanalizowany mieszkańcy borykają się z utrudnionym procesem odprowadzania ścieków. Moją oni dwie możliwości do wyboru: mogą spuszczać ścieki do przydomowej oczyszczalni lub szczelnego szamba. Przydomowe oczyszczalnie ścieków pozwalają na skuteczne, proste i efektywne wypompowanie oczyszczonych już ścieków do gruntu lub wód powierzchniowych. To inwestycja długoterminowa, która zwraca się już po pierwszym roku użytkowania. Klienci ponoszą o wiele tańszy koszt utrzymania niż w przypadku tradycyjnego szamba. Zyskuje na tym budżet rodzinny jak i otaczająca nasz przestrzeń. Wieloletnia trwałość i bezawaryjność powinny skusić najbardziej konwencjonalnych gospodarzy do kupna tego zespołu urządzeń.

 

Pompy ciepła to niskie koszty ogrzewania

Pompa ciepła wykorzystuje ogromne ilości energii cieplnej które utrzymują się w naturalnych pokładach. Konstrukcja pompy ciepła umożliwia pozyskanie energii cieplnej z różnych źródeł, np. ziemia, powietrze, woda. Źródła te z racji niskiej temperatury nie nadają się do bezpośredniego wykorzystania, ale właśnie dzięki pompie ciepła możliwe jest pozyskanie tej energii w sposób ekonomicznie opłacalny. 

Węzeł grzewczy oparty o pompę ciepła to mechanizm, którego podstawowym zadaniem jest "transport" ciepła o niższej temperaturze, do miejsca o wyższej temperaturze. Ten ciekawy proces jest możliwy, dzięki odpowiedniej konstrukcji pompy, która jest zaopatrzona w sprężarkę (przy wykorzystaniu ciepła z gruntu bądź zbiorników wodnych) lub wymienniki podobne, jak w chłodnicy samochodowej(w przypadku pompy powietrznej). Pompa ciepła kondensuje otrzymaną energię cieplną np. z powietrza czy z gleby, by oddać ciepło otoczeniu. Aby pompa mogła zadziałać, jedyne, czego potrzebuje, to prąd. Eliminuje to konieczność podłączania do domu instalacji gazowej czy innego źródła paliwa stałego czy ciekłego. W związku z tym, jest to inwestycja ekologiczna, bezpieczna i oszczędna. Kolektor pionowywyposażona w zbiornik ogrzewa wodę użytkową. Warto zaznaczyć, że pompę ciepła należy dobrać