Technologia

Zaufaj fachowcom, przed którymi budownictwo drewniane nie ma tajemnic

Dlaczego drewno?

Drewno od wielu lat pozostaje jednym z najpopularniejszych surowców budowlanych. Jest to materiał trwały, dobrze izolujący pod względem ciepła. Dom drewniany jest kilkakrotnie lżejszy od domu murowanego. Wpływa to znacznie na obniżenie kosztów transportu i robocizny. Dodatkowo to inwestycja w ekologię. Niższy koszt budowy, krótki czas montażu i bardzo dobra termoizolacja to tylko niektóre z zalet. Dom drewniany to przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera i zdrowy styl życia. 

OCHRONA ŚRODOWISKA

Wybierając drewno na materiał budowlany, przyczyniamy się do polepszenia naszego środowiska i sięgamy po surowiec całkowicie odnawialny. Eksperci europejscy oszacowali, że każdy metr sześcienny drewna użyty zamiast innych materiałów budowlanych zmniejsza średnio o 0,8 tony ilość CO2 wyemitowanego do atmosfery. 

100% Bezpieczeństwo

Aby zabezpieczyć dom drewniany przed owadami, grzybami i ogniem, do jego budowy używa się odpowiednio przygotowanego, suszonego oraz struganego drewna. Suszenie w temperaturze powyżej 60º C skutecznie eliminuje z drewna wszelkie zarodniki grzybów, larwy owadów i bakterie. Suszenie hamuje także proces sinienia drewna oraz zapewnia mu odpowiednią wilgotność. Z kolei czterostronne struganie nadaje drewnu gładkość. Starannie przygotowana powierzchnia jest bardziej odporna na działanie ognia. 
Ocieplenia
Przekrój exclusive house


Przekrój domku letniskowego
Panele fotowoltaiczne - nieograniczone źródło zielonej energii
Słońce można efektywnie wykorzystywać do otrzymywania ciepła lub wytwarzania energii elektrycznej. Obecnie funkcjonuje wiele możliwości, które pozwalają na ogromne oszczędności w stosunku do konwencjonalnych źródeł energii oraz zmniejszają ogólne zanieczyszczenie środowiska. 

Najbardziej rozpowszechnionym sposobem wykorzystania promieniowania słonecznego są zestawy solarne oparte o panele fotowoltaiczne. 

Panele fotowoltaiczne przekształcają światło w energię elektryczną. Będąc świadomym, że prąd elektryczny kosztuje coraz to większe pieniądze, instalacje solarne są w stanie przynieść swoim właścicielom wymierne oszczędności w domowym budżecie.
Przydomowe oczyszczalnie ścieków
Na terenach nieskanalizowany mieszkańcy borykają się z utrudnionym procesem odprowadzania ścieków. Moją oni dwie możliwości do wyboru: mogą spuszczać ścieki do przydomowej oczyszczalni lub szczelnego szamba. Przydomowe oczyszczalnie ścieków pozwalają na skuteczne, proste i efektywne wypompowanie oczyszczonych już ścieków do gruntu lub wód powierzchniowych. To inwestycja długoterminowa, która zwraca się już po pierwszym roku użytkowania. Klienci ponoszą o wiele tańszy koszt utrzymania niż w przypadku tradycyjnego szamba. Zyskuje na tym budżet rodzinny jak i otaczająca nasz przestrzeń. Wieloletnia trwałość i bezawaryjność powinny skusić najbardziej konwencjonalnych gospodarzy do kupna tego zespołu urządzeń.
Pompy ciepła to niskie koszty ogrzewania
Pompa ciepła wykorzystuje ogromne ilości energii cieplnej które utrzymują się w naturalnych pokładach. Konstrukcja pompy ciepła umożliwia pozyskanie energii cieplnej z różnych źródeł, np. ziemia, powietrze, woda. Źródła te z racji niskiej temperatury nie nadają się do bezpośredniego wykorzystania, ale właśnie dzięki pompie ciepła możliwe jest pozyskanie tej energii w sposób ekonomicznie opłacalny. 

Węzeł grzewczy oparty o pompę ciepła to mechanizm, którego podstawowym zadaniem jest "transport" ciepła o niższej temperaturze, do miejsca o wyższej temperaturze. Ten ciekawy proces jest możliwy, dzięki odpowiedniej konstrukcji pompy, która jest zaopatrzona w sprężarkę (przy wykorzystaniu ciepła z gruntu bądź zbiorników wodnych) lub wymienniki podobne, jak w chłodnicy samochodowej(w przypadku pompy powietrznej). Pompa ciepła kondensuje otrzymaną energię cieplną np. z powietrza czy z gleby, by oddać ciepło otoczeniu. Aby pompa mogła zadziałać, jedyne, czego potrzebuje, to prąd. Eliminuje to konieczność podłączania do domu instalacji gazowej czy innego źródła paliwa stałego czy ciekłego. W związku z tym, jest to inwestycja ekologiczna, bezpieczna i oszczędna. Kolektor pionowywyposażona w zbiornik ogrzewa wodę użytkową. Warto zaznaczyć, że pompę ciepła należy dobrać indywidualnie do potrzeb danego obiektu.